Drzwi z naturalnych, ekologicznych materiałów

Właściwie dobrane drzwi wejściowe zewnętrzne to nie tylko wizytówka naszego domu czy ozdoba jego elewacji, ale przede wszystkim doskonała ochrona przed zimnem i oczywiście wizytą nieproszonych gości. Muszą być trwałe i odporne na uszkodzenia, a to mogą im zapewnić właściwe materiały użyte do ich produkcji.

Drewno, zawsze modne i praktyczne.

Zakup odpowiedniego modelu może być trudniejszy, niż nam się wydaje i warto przed wizytą w sklepie dokładnie sprecyzować swoje wymagania co do konkretnych drzwi zewnętrznych. Ceny ich nie są obecnie zbyt wysokie, dlatego nie to powinno być głównym kryterium wyboru. Najważniejszym są właśnie wysokiej jakości materiały, wśród których niezmiennie najpopularniejsze jest drewno. Robi się z niego różne odmiany drzwi drewnianych zewnętrznych i wewnętrznych, które dobrze prezentują się w każdym pomieszczeniu. Drewno to materiał wykorzystywany w tym celu już od stuleci, cenionym jako naturalny i wyjątkowo skuteczny izolator termiczny i to niezależnie od jego gatunku. W produkcji drzwi zewnętrznych wykorzystuje się ich naprawdę wiele i to począwszy od pospolitej sosny, poprzez wyjątkowo mocny dąb czy buk, aż po tak egzotyczne gatunki, jak teak i mahoń. Jeśli zaś chodzi o wzornictwo, to są dostępne zarówno tradycyjnie skrzydła wykańczane w ludowym, rustykalnym stylu, jak i nowoczesne drzwi zewnętrzne, o futurystycznych kształtach, takich, jakie tylko mogą sobie wyobrazić projektanci. Dzięki temu bez problemu dopasujemy je do wyglądu całego budynku i kolorystyki elewacji. Możemy też wybrać ilość skrzydeł, a szerokie otwory drzwiowe coraz częściej spotykane w domach jednorodzinnych, dają możliwość zamontowania w nich wysoce praktycznych drzwi dwuskrzydłowych zewnętrznych. Ich ponadwymiarowa szerokość i możliwość pełnego otwarcia, z pewnością ułatwi wniesienie do wnętrza nawet bardzo dużych przedmiotów.

Ciepło drewna w naszych wnętrzach.

Drewno nie tylko sprawdzi się przy wejściu do naszego domu, ale również w jego wnętrzach, których indywidualnych charakter podkreślą estetyczne drzwi wewnętrzne drewniane. Można co prawda zamontować zamiast nich tanie drzwi wewnętrzne białe z tworzyw sztucznych, ale efekt wizualny z pewnością nie będzie taki, jak w przypadku zastosowania lakierowanego drewna o unikalnym, niepowtarzalnym układzie słojów. Decydując się na takie wykończenie wnętrza, lepiej jest wybierać komplet składający się z drzwi wewnętrznych z ościeżnicą, niż samego skrzydła drzwiowego, Umieszczenie go w istniejącej futrynie może być trudne, a z przesunięciem np. zawiasów niewielu z nas poradzi sobie samodzielnie. Z racji, że nasze mieszkania, szczególnie w blokach pamiętających lata siedemdziesiąte czy osiemdziesiąte nie należą do największych, to dobrym rozwiązaniem problemu braku miejsca będą drzwi przesuwne wewnętrzne. Niektóre z nich nie nasuwają się nawet na powierzchnię ściany, ale chowają się w jej wnętrzu, co pozwala na jeszcze większe zaoszczędzenie dostępnej przestrzeni. Niezależnie jakie rozwiązanie najbardziej nam odpowiada, musimy przed zakupem dokładnie obejrzeć wybrane drzwi wewnętrzne. Wymiary ich niekiedy znacznie różnią się nawet przy tym samym modelu i po przyjeździe do domu może się okazać, że po prostu nie pasują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.